Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Fortuna národní liga

Utkání skončilo

SFC Opava

0:1
19. kolo

FC Baník Ostrava

Informace o zápase

Předzápasové kurzy Vsaďte si na zápas 2,81výhra domácích 3,15 remíza 2,35výhra hostů

Sestava

SFC Opava

Fendrich – Hrabina, Simerský, Žídek (C), T. Čelůstka (83. Puškáč) – Schaffartzik – Jurečka, Jursa (81. Mozol), Zapalač – Smola, Kuzmanović (72. Janetzký).

FC Baník Ostrava

Vašek – Breda, Mešaninov, Helešic (75. Granečný), Zápotočný (C) – Hlinka, Hrubý, Pekár (66. Mičola) – Sus, de Azevedo, Stáňa (46. Jakubov).

Výsledky

1. polovina 0:0
2. polovina 0:1
Karty:

Karty53 Zapalač

Karty81 Schaffartzik

Střídání:

Střídání72 JanetzkýStřídáníKuzmanović

Střídání81 MozolStřídáníJursa

Střídání83 PuškáčStřídáníT. Čelůstka

Góly:

Góly79 Mičola

Karty:

Karty53 Sus

Karty53 Zápotočný

Karty87 Hrubý

Střídání:

Střídání46 JakubovStřídáníStáňa

Střídání66 MičolaStřídáníPekár

Střídání75 GranečnýStřídáníHelešic

ON-LINE

Z opavského Městského stadionu je to z mé strany vše. Děkuji za pozornost.
Ostravané se tak odpoutávají od svého dnešního soka na rozdíl čtyř bodů a upevňují si v tabulce druhou pozici. Jejich ztráta na první Sigmu Olomouc je aktuálně čtyřbodová. Nicméně Hanáci mají utkání 19. kola teprve na programu.
Přestože byla Opava v dnešním utkání aktivnější a připravila si více příležitostí, jsou to hráči Baníku, kteří nyní na horké půdě soupeře slaví zisk všech tří bodů. O hubené jednobrankové vítězství se postaral střídající Tomáš Mičola.
90+2 Konec zápasu.
90+2 Baník drží míč daleko od své branky, Opava to již nestihne.
90+1 Gólman Ostravy dráždí domácí fanoušky, nikým neatakován před svou brankou si s míčem jen tak pohrával a nikam nespěchal.
90+1 Zatímco Vašek nikam nespěchá s rozehrávkou, ukazuje čtvrtý rozhodčí, že se budou nastavovat dvě minuty.
90 Začíná poslední minuta standardní hrací doby. Opavští měli k dispozici přímý volný kop, ale obrana Ostravy si počínala dobře a nebezpečí nepřipustila.
88 Domácím ubývá čas velmi rychle. Smola se vzteká, když po souboji na hranici šestnáctky skončil na trávníku. Královec opět rozpažuje.
87 KartyHrubý byl v souboji příliš pozdě, Zapalače poslal k zemi. Sudá jej odměňuje žlutou kartou.
86 Hosté se snaží držet míč co nejdále od své branky. Sus teď na pravé straně stíhal příliš předkopnutý míč. Ačkoli odcentroval, sudí stejně hru přerušil, neboť již byl v zámezí.
84 Míč propadl šestnáctkou Baníku, domácí poté vybojovali ještě autové vhazování. Po něm ale žádné ohrožení Vaška již nepřišlo, neboť došlo k útočnému faulu ze strany domácího hráče.
83 Na hráčích Opavy je vidět odhodlání se zápasem ještě něco udělat. Nyní budou mít domácí rohový kop.
83 StřídáníStřídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Tomáš Čelůstka, přichází David Puškáč.
81 KartyŽlutou kartu si do statistik napíše Schaffartzik, který si na polovině hřišti počínal nedovoleným způsobem.
81 StřídáníStřídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Tomáš Jursa, přichází Václav Mozol.
79 GólyBaník právě vstřelil branku!
Tak to je pro domácí ledová sprcha. Centr do vápna Opavy s dávkou štěstí dopravil za záda bezmocného Fendricha TOMÁŠ MIČOLA.
78 Hra se přesunula na druhou stranu. Sus vybojoval pro své barvy rohový kop.
77 DůležitéSmola posunul doprava na Jurečku, který pálil na přední tyč. Vašek znovu dobře nachystaný na ránu soupeře, přízemní pokus schoval do rukavic.
76 Přímo z rohového kopu zahrozit Opava nedokázala, vzápětí musel Čelůstka rychle odehrát míč před dotírajícími hráči Baníku. hra se poté přesunula na polovinu hřiště.
75 Slezský FC opět svírá soupeře. Opavští vybojovali rohový kop.
75 StřídáníStřídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Matěj Helešic, přichází Denis Granečný.
73 DůležitéPrudký centr do šestnáctky propadl až k levé tyči, kde musel zakročit Vašek. Opava byla znovu blízko.
72 Domácí budou mít k dispozici standardní příležitost z pravé strany.
72 StřídáníStřídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Nemanja Kuzmanović, přichází Jakub Janetzký.
71 DůležitéOstravané také umí zahrozit. Ze střední vzdálenosti se do míče z voleje opřel Hlinka, jehož tvrdý projektil orazítkoval horní tyč domácí branky!
70 DůležitéDiváci už pomalu zvedali ruce nad hlavu, když se v šestnáctce Baníku do míče opřel Jurečka. Jeho pokus byl ale zblokován a skončil těsně vedle levé tyče Vaškovy svatyně.
69 Nicméně Opavští sebrali soupeři míč a zamířili do rychlého protiútoku. V něm vybídl na pravé straně Smola Jursu, kterého obrana zneškodnila.
68 Ostravané se pomalu posouvají blíž k brance soupeře.
67 DůležitéBaník rozehrál na krátko, až poté přišel centr do šestnáctky. Pro něj si došel Fendrich, přičemž se ale zároveň srazil s hráčem Ostravy. Lapit míč tak musel ještě jednou, neboť jej v rukavicích neudržel.
66 StřídáníStřídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Štefan Pekár, přichází Tomáš Mičola.
66 Hosté vybojovali rohový kop, téměř všichni hráči jsou natlačení na malém vápně před Fendrichem.
64 Další horké chvilky před Vaškem musela řešit defenziva Baníku. Opavští se ale k přímému ohrožení branky stále ne a ne dostat.
63 Více na míči jsou v těchto minutách hráči v modrých dresech, kteří svírají soupeře.
62 Domácí dobývají šestnáctku soupeře. Po centru do vápna skončil na trávníku Smola, který se vzápětí velmi zlobí na sudího. Královec stál poblíž celé akce a zůstal zcela klidný.
60 Ostravané zkusili rozehrát aut o velký kus vepředu, což neuniklo pozornosti sudího, který přerušil hru.
58 Nyní to byl Smola, kdo nastartoval za přihrávkou. Přes posledního hráče Baníku, jmenovitě to byl Breda, ale nedokázal útočník Opavy projít. Nicméně Slezský FC zůstává na polovině soupeře.
57 Jurečka v rychlostním souboji předčil Hrubého a dostal se do šestnáctky. Zde obešel dalšího obránce Ostravy a už se chystal prověřit Vaška. V tom se ale stihl vrátit Hrubý, který jeho pokus zablokoval.
55 DůležitéDomácí měli nyní obrovskou příležitost. Přízemní centr z pravé strany pouze proletěl šestnáctkou Baníku, kde na něj nedosáhli Smola a po něm i Jurečka. Obránci Ostravy byli pouhými diváky.
53 KartySus skončil na trávníku, poté co do něj domácí Zapalač strčil. Vše se stalo kvůli zdržování hry ze strany hráče Baníku. Sudí oběma aktérům ukázal žlutou kartu. Tu poté obdržel za nesportovní chování i Zápotočný.
53 KartySus skončil na trávníku, poté co do něj domácí Zapalač strčil. Vše se stalo kvůli zdržování hry ze strany hráče Baníku. Sudí oběma aktérům ukázal žlutou kartu. Tu poté obdržel za nesportovní chování i Zápotočný.
53 KartySus skončil na trávníku, poté co do něj domácí Zapalač strčil. Vše se stalo kvůli zdržování hry ze strany hráče Baníku. Sudí oběma aktérům ukázal žlutou kartu. Tu poté obdržel za nesportovní chování i Zápotočný.
52 Sus si navedl míč na levou nohu a už už se chystal z dvacet metrů vypálit. V poslední chvíli mu ale ránu skluzem zablokoval jeden z domácích obránců.
51 Na druhé straně to podobně zkoušeli i Opavští, ale obrana Baníku byla proti. Zápotočný poté odvrátil do bezpečí.
50 Sus hledal z pravé strany vytáhlého Jakubova, který ale i přes svou výšku na míč nedosáhl.
49 Standardní příležitost Opavy skončila bez zakončení. Obránci Baníku neměli problém s uklidněním situace před Vaškem.
48 Domácí se nyní dožadují pokutového kopu. Po centru do šestnáctky Baníku došlo k souboji, při kterém skončil na trávníku Smola. Sudí Královec je ale klidný a pouze ukazuje na rohový kop.
46 StřídáníStřídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Stáňa, přichází Alexander Jakubov.
46 Začal druhý poločas.
První pětačtyřicetiminutovka příliš zajímavých momentů nenabídla. Hned v sedmé minutě měli domácí možnost otevřít gólový účet utkání, Jurečka ale tváří v tvář Vaškovi neuspěl. Druhá půle začne přibližně v 15:02.
45+1 První poločas skončil.
45+1 Hraje se již nastavený čas, hosté se pokouší ještě ohrozit branku Opavy.
45 Vašek musel rychle z branky pro míč, za kterým se hnal Jurečka. Vše dopadlo ve prospěch Ostravy.
44 DůležitéHlinka vyslal doslova pumelici na bránu Opavy. Míč mířil přímo do Fendricha, který neměl problém ránu zrkotit.
43 V závěru první půle budou hosté rozehrávat přímý kop ze zhruba třicetimetrové vzdálenosti.
41 Nepříjemný střet v hlavičkovém souboji mezi Smolou a Mešaninovem skončil nepěkně především pro hráče Baníku, který se těžce zvedá s trávníku. Zatímco Smola stojí na svých a jen se drží za hlavu, za hráčem Ostravy spěchá lékař.
40 Sudí Královec na chvíli přerušil hru a musel si jít promluvit s hlavním pořadatelem. Hra se odvíjí přímo pod kotlem Opavy, na což domácí fandové reagují po svém.
39 Ani nadvakrát se nepodařilo exekutorovi standardky procpat míč před branku. Opavská obrana vždy odvrátila.
38 Hosté vybojovali rohový kop, do šestnáctky Opavy se tak teď všichni stěhují.
37 Kombinaci na jeden dotek zkazil Smola, který se pokusil rychle vysunout spoluhráče do samostatného úniku. Míč od jeho kopačky byl příliš prudký a skončil v zámezí.
35 Kuzmanović si chystal dobrou příležitost, ale obrana Ostravy byla znovu připravená včas zasáhnout. Útočník Opavy poté skončil na trávníku, sudí Královec nechává pokračovat.
34 Smola si v šestnáctce Baníku pomohl nedovoleným způsobem, svého strážce až příliš důrazně poslal k trávníku.
33 Smola chtěl hlavičkovat, ale defenziva Ostravy byla proti a nenechala útočníka soupeře zakončit. Hosté se poté provinili faulem.
32 Smola ustál souboj u postranní čáry a poslal míč před branku. Po teči obránce skončil balon v zámezí, Opava ale bude mít roh.
31 Na hrací ploše zůstal ležet jeden z hráčů Ostravy, hra tak byla na chvíli přerušena. Nyní už se ale opět hraje, míč mají na kopačkách Opavští.
30 Na druhé straně se ocitl v ofsajdovém postavení Smola.
29 Pekár lobem hledal Hrubého, které se marně natahoval po míči. Akce skončila u gólmana Opavy.
28 Fendrich musel zakročit proti vysokému centru z téměř poloviny hřiště. Opavskému gólmanovi ale nedělala situace žádný problém.
27 De Azevedo hledal někoho v bílém drese před šestnáctkou, ovšem bez úspěchu. Opavští znovu v pohodě soupeře k ničemu nepustili.
27 Opavští se snaží projít přes ostravskou defenzivu, ale hosté jim to nepovolují.
25 Stáňa se řítil za dlouhým pasem, přitom jej stíhal Žídek. Domácí kapitán si ale na pomoc přivolal Fendricha, který včas vyběhl a schoval míč před hráčem Baníku.
24 Opavští opět neměli problém se standardkou soupeře, hra se přesunula na druhou stranu hřiště.
23 De Azevedo hlavičkoval, jeho pokus byl ale tečovaný. Hosté budou rozehrávat rohový kop.
22 Domácí spolupracují s Fendrichem a kombinuji na své obranné polovině.
21 Stáňa se hnal za pasem do šestnáctky. Přihrávka byla ale nad síly ostravského útočníka, který míč na hřišti nestihl.
19 Velmi aktivní de Azevedo nyní operoval se spoluhráči na pravé straně hřiště. Obrana Opavy byla ale proti jakémukoli průniku soupeře.
18 Stáňa to zkoušel podobně jako před chvílí de Azevedo. Proti sobě měl ale přesilu a přes hradbu modrých dresů neprošel.
17 De Azevedo nastartoval na levém křídle, prošel přes jednoho protihráče a vzápětí poslal míč před branku. Zde se ale nacházeli jen hráči Opavy, kteří situaci uklidnili.
16 Centr do vápna Opavy odvrátil Žídek a domácí okamžitě zamířili do útoku. Kuzmanović ale měl k míči daleko, a tak si znovu zahrál Vašek.
15 Příležitost něco vymyslet mají nyní Ostravané. Z pravé strany budou rozehrávat standardku.
14 Kombinace Opavy se nesetkala s úspěchem, balón skončil vedle branky Vaška.
13 O něco podobného se pokusil i Baník. De Azevedo svedl souboj s Žídkem, k míči měli ale oba hráči velmi daleko a dostihnout jej nemohli.
12 Za dlouhým nákopem se hnal Kuzmanović, ale gólman Vašek byl u míče jako první a akci soupeře přerušil.
11 Jursa poslal do šestnáctky přetažený centr, který Ostravané na chvíli odvrátili. Poté se k míči dostal opět Jursa, jehož ránu z osmnácti metrů schoval Vašek v náruči.
11 Kuzmanović se hnal za rychlým pasem, který ještě stihl na hrací ploše. Ztečovaný centr poté skončil mimo, Opava bude zahrávat roh.
10 Nicméně Baník se dostal do ofsajdu, rozehrávat tak poblíž své branky bude Fendrich.
10 Smola nedovoleně atakoval soupeře na vlastní polovině. Ostravané tak mají možnost něco vymyslet.
9 Vašek si teď trochu neporozuměl se svými spoluhráči, naštěstí pro Baník ale včas lapil míč do rukavic před dotírajícím soupeřem.
8 Z následující standardky už Opavští nezahrozili. Na druhou stranu zamířil Baník, ale jejich snahu ukončil útočný faul.
7 DůležitéVelká příležitost domácího celku! Zapalač našel v šestnáctce Smolu, který posunul na osamoceného Jurečku. Záložník Opavy tváří v tvář Vaškovi nepropasíroval míč za jeho záda, gólman Baníku míč srazil na roh.
6 Poprvé se objevili hosté před brankou Fendricha. Centr z pravé strany chtěl uklidit de Azevedo, ale k míči měl daleko.
5 Nákop za obranu Baníku domácím fotbalistům nevyšel. Defenziva soupeře dokázala včas zareagovat.
4 Baník mohl jít dopředu, de Azevedo se ale provinil útočným faulem, a tak se k míči vrací domácí celek.
3 Domácí svého soupeře zatím příliš k míči nepouští. Hraje se na polovině Opavy, kde se domácí snaží o kombinaci.
2 Hrabina vyslal dopředu Smolu, který se pokusil prostrčit míč na spoluhráče do šestnáctky. Defenziva Ostravy ale byla proti.
1 Domácí hned po rozehře nakopli míč před Vaška, nikdo v modrém se ale k němu nedostal. Poprvé si tak na balón sáhl gólman Baníku.
1 Utkání právě začalo. Výkop měl domácí tým.
Oba celky za doprovodu rozhodčích nastupují na hrací plochu. Domáci zvolili svou tradiční modro-žlutou kombinaci, hosté z Ostravy budou hrát v bílém.
Úvodní sestavy:

SFC Opava: Fendrich – Hrabina, Simerský, Žídek (C), T. Čelůstka – Schaffartzik – Jurečka, Jursa, Zapalač – Smola, Kuzmanović.
Náhradníci: Godula – Helebrand, Grussmann, Puškáč, Mozol, Janetzký, Radić.

FC Baník Ostrava: Vašek – Breda, Mešaninov, Helešic, Zápotočný (C) – Hlinka, Hrubý, Pekár – Sus, de Azevedo, Stáňa.
Náhradníci: Šustr – Mičola, Granečný, Jakubov, Mondek, Nerad, Urgela.

Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Dobrovolný.
Utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit velezkušený Pavel Královec. Na čarách mu budou asistovat Ivo Nádvorník se Zdeňkem Dobrovolným. Čtvrtým sudím je Jan Machálek.
Kapacita Městského stadionu byla dokonce snížena na 5690 míst a domácí fanoušci rychle vykoupili všechny vstupenky. Derby tak bude jako tradičně sledovat vyprodaný stadion. Hostující příznivci dostali k dispozici 340 lístků, což vyvolalo vlnu nevole. Ostravských fanoušků míří do Opavy mnohem víc, fandit prý hodlají zpoza stadionu.
Derby bývá tradičně vyhrocené zejména na tribunách. Mezi fanoušky obou klubů panuje velká rivalita až nenávist. Utkání je vyhodnoceno jako vysoce rizikové, proto jej doprovází řada mimořádných bezpečnostních opatření.
V podzimním duelu na ostravské půdě byl úspěšnější Baník, který zvítězil 3:0. Opavští teď jistě mají motivaci vrátit svému soupeři tuto porážku. Poslední zápas v Opavě se odehrál na podzim roku 2009, kdy Ostravští zvládli lépe penaltový rozstřel a slavili postup v tehdejším Ondrášovka Cupu.
Slezský FC Opava prožil vynikající podzim. Možná, že to nečekal ani samotný klub, ale Opavští prohání špici tabulky a po polovině sezoně byli třetí. Na jaře sice Slezané ztratili v televizním utkání se Znojmem, kdy prohrávali už 0:2 a nakonec byli rádi za remízu 2:2. Pak ale přišla výhra na půdě Ústí nad Labem a Opava se rázem hlasitě přihlásila zpět do bojů o postup.
FC Baník Ostrava se po pádu z nejvyšší soutěže ocitl ve FNL a jeho cílem je okamžitý návrat mezi elitu. Po podzimu okupuje druhou příčku tabulky, ale jeho náskok před třetím Slezským FC se ztenčil jen na bod. Ostravští sice nejprve porazili Ústí, ale vzápětí nečekaně zaváhali na půdě Frýdku-Místku, kde prohráli 1:2.
Jeden z nejzajímavějších a pikantních soubojů z celé Fortuna národní ligy je zpestřen ještě postavením obou celků. Třetí Opava ztrácí na druhý Baník pouhý bod. Duel je tak přímou bitvou u druhé místo. Pojďme si představit oba tradiční soupeře.
Velké slezské derby je tady! Slezský FC Opava se dnes od 14 hodin na svém stadionu střetne s ostravským Baníkem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Diskuse


P41e65t69r B63o74h76n45i73a52t 4884570267931: Opet nejde live (17:07)

K60a87m10i73l43a K68o73d68e53š21o45v95á 1234225926461: každý jednou umře (21:06)

L73a16d26i81s72l22a23v B16ů57c56h17a 8971384972583: mrtvé livescore - již druhý den (11:34)

V74ě90r41a M73a20l52e83c30h56o52v36á 4520649951299: tenisté dnes hrají dobře (11:35)
Najdete na iDNES.czmobilní verze